KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14099423
nr 1409 9423
Eduard Ole
(1898-1995), Sverige
Fiskebåtar. Signerad -69. Akvarell på pannå, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 51x42 cm
Eduard Ole, estnisk-svensk bildkonstnär född 1898, död 1995 i Stockholm.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
7.400 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 20:37:26
4.000 kr
4.600 kr
4.800 kr (Budbetjänt)
5.200 kr
5.400 kr (Budbetjänt)
6.000 kr
6.200 kr (Budbetjänt)
6.400 kr
6.600 kr (Budbetjänt)
6.800 kr
7.000 kr (Budbetjänt)
7.200 kr
Eduard Ole
Läs mer om Eduard Ole